דף הבית > להתמודד > שירותים מיוחדים במרכז דוידוף

 

מרפאה רב-תחומית לסרטן חודרני של השלפוחית

כרטיס ביקור    

 

שם היחידה: מרפאה רב-תחומית לסרטן חודרני של השלפוחית One Stop Shop

מנהל היחידה: פרופ' דוד מרגל

מס' טלפון  לתיאום תורים:    03-9376902/3

מס' פקס:   03-9376910

מיקום: מרפאה אורולוגית, בניין מרפאות חוץ, ביה"ח בילינסון.

ימים ושעות פעילות: ימי חמישי אחת לשבועיים, בין השעות   11.00-13.15 

אופן הפנייה: הפנייה ע"י רופא משפחה או אורולוג.

תהליך קביעת תור: התור והבדיקות הנדרשות להשלמת הבירור יישלחו או יועברו במהירות האפשרית לפי קדימות רפואית ואילוצי התורים במרפאה.    

 

הצוות

מנהל היחידה: פרופ' דוד מרגל

רופאים בכירים: ד"ר אלי רוזנבאום,  ד"ר אמיר אברמוביץ.

 

 

תיאור

סרטן שלפוחית השתן הינו הסרטן הרביעי בשכיחותו בגברים ושמיני בנשים, והוא נמצא במגמת עלייה מתמדת אשר מושפעת מהזדקנות האוכלוסייה והשפעתם של גורמים סביבתיים. כאשר תאי הגידול חדרו מעבר לרירית השלפוחית והם נמצאים בשריר, הסרטן מסווג כסרטן חודרני, אשר לו מהלך מחלה אלים ואחוז תמותה גבוה.  

 

כיום בעולם קיימים מרכזים רב-תחומיים לסרטן של השלפוחית. מרכזים אלו מאפשרים טיפול המותאם במיוחד בכדי לענות על הצרכים האישיים, כמו מצב המחלה, תחלואה נלוות ואורח חיים. עד כה בארץ אין מרפאה רב-תחומית לסרטן זה. הטיפול לרוב כולל מעבר של החולה בין מרכזי טיפול נפרדים, דבר הכרוך לעיתים בחוסר תקשורת ואיבוד מידע חשוב.   

 

אנו מציעים מרפאה רב תחומית ייחודית וייעודית בארץ. אוכלוסיית היעד היא חולים אשר אובחנו עם סרטן חודרני של השלפוחית. עם הפניתם למרפאה עוזרת המחקר הייעודית יוצרת קשר עם המטופל ומוודאת כי יש בידיו את כל הבדיקות הדרושות הכוללות: תשובת פתולוגיה, אמצעי הדמיה עדכניים להערכת התפשטות המחלה ובדיקות דם.  

 

עם הגעת המטופל למרפאה נעשית בדיקה מקיפה הכוללת: שאלוני איכות חיים ומתן שתן, בדיקת זרימת שתן ושארית, בדיקת ציסטוסקופיה (בדיקה אנדוסקופית בה נראה הגידול בכיס השתן) ומעבר על בדיקות ההדמיה. לאחר איסוף כל הנתונים מתבצע דיון משותף בין החולה לצוות הרופאים. למעשה כל חולה נבדק בו זמנית ע"י צוות רפואי רב תחומי הכולל: אורולוג, אונקולוג ורדיולוג. מרפאה זו מאפשרת התאמה מרבית של הטיפול למצב המחלה, תחלואה נלוות ואורח החיים של המטופל. במידה ונבחר טיפול קרינתי, אזור הגידול מסומן בטכניקה הייחודית למרכז, המאפשרת את מיקוד הטיפול.   

 

הטיפול בכל חולה עם סרטן חודרני של השלפוחית מערב צוות רופאים רב-תחומי. מרפאה זו מאפשרת לבצע דיון מושכל וטיפול מותאם אישית בכל חולה.


 
 

 


דף הבית | אודותינו | תקנון האתר | מפת האתר | צור קשר | מרכז דוידוף לסרטן
© כל הזכויות שמורות - למרכז מידע למחלות הסרטן ע"ש מאיר ליזר, מרכז דוידוף.
התכנים באתר אינם מהווים חוות דעת רפואית או תחליף.

 

ארטוויז'ן | Quickyweb